در این ایام قرنطینه من به بهترین تفریحم کتابخوانی می پرداختم  و دختر به تماشای فیلم . به در خواست دختر با او به تماشای یکی از فیلمها نشستم . اول به عشق تنقلات به او ملحق شدم و بعد از آن برای خود فیلم . هر سه روز یکبار لیستی از فیلمها و سریالهای خارجی که اسکار گرفته  یا کاندید جوایز ارزنده  بوده اند تهیه می کند و با مراجعه به سی دی فروشی محله آنها را در فلش ریخته و می بینیم. فیلمنامه های خوب، در کنار بازی بازیگرانی حرفه ای بارها مرا به گریه انداخته اند . یکبار یک ربع بعد از پایان فیلم اشکهای من همچنان می ریخت دختر فیلمی پنهانی از من تهیه کرده و برای  گروه خانوادگیمان ارسال کرده است و سوژه ی خنده ی آنها شده ام. در زمان دانشجویی و در خوابگاه، دوستی داشتم که همشهری من هم بود در واقع چون همشهری بودیم به هم نزدیک شدیم و بعد رفاقتی پیدا کردیم کم نظیر .هیچ کس به اندازه ی او مرا نمی خنداند . بسیار خالص و مهربان و بانمک بود . عجیب بود که هرگز شوخی نمی کرد اما حرفهای جدیش آنقدر خنده دار بود که اشک مرا در می آورد . چند روزی است که بسیار به او فکر می کنم ودلتنگش شده ام . او فرزند آخر خانواده بود پدر و مادرش پیر بودند . همیشه از مادرش چیزهایی تعریف می کرد که ما بسیار تعجب می کردیم .مثلا می گفت مادرش اگر در سریالها کسی بمیرد تا هفته ی بعد که قسمت بعدی است برایش قرآن می خواند ، و اگر باریگر مرحوم را در فیلم دیگری ببیند می گوید چقدر شبیه خدابیامرز فلانی است و هر چه بگویند که خودش است قبول نمی کند و می گوید او مرده است . و همینطور نی را که در فیلمهای مختلف همسران مختلف دارند مادرش دشنام می دهند که این خودش آدم نیست و گر نه سه بار طلاقش نمی دادند .من با شنیدن حرفهایش بسیار می خندیدم و باور نمی کردم کسی اینقدر ساده  باشد . بعدها که مادرش را دیدم یکی از مریدانش شدم . و حالا همانند پیر و مرادم رفتار می کنم !!!. شاید روزی دخترم  برای دوستانش این چیزها را تعریف کند و آنها همین فکر را در مورد من داشته باشد کسی که از زمان جا مانده است . به نظر من این  هنرمند است که ما را از زمان جدا می کند و با خود می برد ، آنقدر که خود را در کنارش می پنداریم نه در پشت صفحه ای شیشه ای .!!!

چقدر مثل مامان دوستت شدی!!!

نمی ,مادرش ,کند ,فیلم ,ی ,کسی ,کند و ,را در ,است و ,می کند ,شدم و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

رویای خیس اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری سلام الله علیها ملوان های شعر فروشگاه اینترنتی 20 vakilmelki یادداشت های یک آدم معمولی jadidnews دریــچــه ای به داســـتان و نــقــــد American Liberation Organization معارف